خانه تكانى و نوروز و كمكهاى مردانه

20 03 2015
من هم آدم هستم، من هم احساس دارم و بالاخره من هم تحت تاثير شرايط محيط قرار ميگيرم؛ 
خلاصه در راستاى آدميت و احساسات و متاثر شدن، از دو هفته پيش تصميم گرفتم مناسك سال نو را جسته، گريخته به جا آورم و اين مهم را از رسم نيك و زيباى خانه تكانى و آن هم طبق رسوم خانوادگى از آشپزخانه آغاز كردم؛ البته بدليل فراخى «طبع»!! طبق روال معمول همگان با به هم  ريختن همه ى آشپزخانه در يك روز و درو كردن كابينت و قفسه و … اينكار شروع نشد و بطور يك روز در ميان و هر بار يك قفسه و كمى ديوار اطرافش و دو عدد شيشه ى ادويه و …
خلاصه در عرض دو هفته من چند قفسه و كابينت و ديوار ها و پنجره را تكاندم !!! و البته مابين آن هم با پر گردگيرى ديوار هال را هم گرگيرى كره و بعد از آن متوجه شدم بيشتر از اين تكاندن پايان سالى در توانم نيست!! و از اونجايى كه با اين اندك، چندان احساسات جوگيرانه ى سال نو برانگيخته نشده بود، تصميم گرفتم كمى وسايل را جابجا كنم.
تلويزيون بايد از ديوارى كه رويش نصب بود به سمت مقابل جابجا ميشد و براى همين من به كمك، آن هم از نوع مردانه و به تعداد دو نفر نياز داشتم؛ 
سريعاً درخواست به ميخائل و پسر خاله ( دو نفرى كه انتظار عذر و بهانه ازشان نميرفت) اعلام و جواب بلى حتماً چرا كه نه با مقادير متنابهى ايده و پند در اين راستا دريافت شد.
چند روز پيش اقايان تشريف آورده و تلويزيون را از ديوار جدا كرده و روى پايه نصب و به سمت روبرو منتقل  كردند، كه اين مراحل  هيچيك به سادگى نوشته شده نبودند! پيدا كردن آچار مناسب و گشتن و پيدا كردن پايه تلويزيون و پيچ و ….
تازه بعد از آن ميخاييل مشغول پوشاندن سوراخ پيچ جاى قبلى تلويزيون شد و بدنبال راه حلى براى رنگ نقاط پر شده بود و پسر خاله هم طرح چسباندن كاغذ ديوارى ارائه داد.
در فاصله ى انجام همه ى اينها من متوجه دو عدد سوراخ نسبتا بزرك گوشه سقف بالاى محل قبلى تلويزيون شدم و فورا وحشت موش به سراغم آمد!!  
و از آقايان محترم خواستم كه آن را پر كنند. ميخايل شروع كرد به سخنرانى در خصوص موادى كه ميتوان با آن سوراخ را پر كرد و اينكه  موش تقريبا همه چيز را ميخورد و بهتر اينه كه مواد غذايى بيرون نباشه تا موش نيايد، پسر خاله ميگفت كه اصلا  موش نمى آيد و من اصرار داشتم كه شايد بيايد و من فقط ميخواهم خيالم راحت باشد و ميخائل هم ميگفت كه موش فقط سيمان و سنگ را نميخورد و پسر خاله هم ميخنديد به من كه تو چه دل شادى كه ذهنت را مشغول شايد و اگر موش از يك سوراخ قديمى كردى كه اگر امكانش بود تا حالا متوجه شده بودى و ميخايل  كه براى شايد و اگر هم دنبال سيمان و سنگ هست و القصه كلى شوخى و خنده و بعد از آن بالاخره به اين نتيجه رسيدند كه با مواد معمولى موجود هم ميشه سوراخ را پر كنند ولى در كمال ناباورى بعد از به توافق رسيدن خداحافظى كردند و رفتند!!!
و حالا شب سال نويى من نشسته ام در خانه ى نيمه تكانى شده با دو سوراخ در سقف و نگرانى موش !! و فكر ميكنم به يارى دو مرد!!!
سال نو شاد 

 


کارها

اطلاعات

15 responses

20 03 2015
Rasoul Qanbari

من از ایران برم بیرون اصن یادم نمیاد عید نوروزی هم بود. البته اینجا هم زیاد فرقی به حالم نمیکنه. 29 اسفند با یکم فروردین هیچ فرقی برام ندارن!

21 03 2015
آواره در آمستردام

من ولى نوروز و مناسكش را دوست دارم

23 03 2015
فیل خاکستری

آواره جون سال نوت مبارک .:)))
یه تیکه کاغذ گلوله کن بکن تو سوراخی که امکانش هس موش بیاد بیرون چون مطمعنم که نمیاد :)))

25 03 2015
آواره در آمستردام

كاغذ ايده ى خوبيه خاكسترى عزيز حالا مشكلم پيدا كردن نردبانه:)

23 03 2015
ماچو بده بیاد

دستشون درد نکنه. منتظر بودم بگی سر سال نویی وسط گچ و سیمان سفره 7سین انداختی. بازم خوبه فقط دو تا سوراخ بوده

25 03 2015
آواره در آمستردام

دو تا سوراخ هنوزم هست ولى !! منم هر روز با نگرانى نگاهشون ميكنم 😦

24 03 2015
خانــــومِ سین

خیلی دوست داشتم حال و هوای عید رو درک می کردم
ولی خب هیچوقت تو خونه ما چیز خاصی جز یه کم خونه تکونی نبوده
دید و بازدید هم که 0

25 03 2015
آواره در آمستردام

همون خونه تكونى نصف حال و هواى عيده سين جون

25 03 2015
keyumars123

سلام… سال نو مبارک 🙂

27 03 2015
آواره در آمستردام

سلام سال نوى تو هم مبارك ، زندگى بر وفق مراده ؟

29 03 2015
keyumars123

بله … خوبه 🙂

27 03 2015
شطرنج

کارتون «تام و جری» که میداد؛ همیشه اون موشه سوراخش پایینِ دیوار بود؛ تو سقف سوراخ نداشت. فک نکنم موش بره از اون بالا بیان پایین D:
ما مشکل حضورِ موش های محترم رو در حیاطِ منزل سال گذشته داشتیم که با خرید 4 عدد تله موش بزرگ برطرف شد؛ البته چند روز عملیات به طـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــول انجامیـــــــــــد!

موش که نمیاد ولی برای اینکه ظاهر سقف یکنواخت شه باید با یک ماده یا مواردی پرشون کنی که همرنگ جماعت بشن؛ تمیزو مرتب!

کاغذ مچاه چپاندنــو اینا؟؟؟ :O نه باید خرج کنی یه کم تا درست بشن.

27 03 2015
آواره در آمستردام

من خيلى شنيدم ميگن تو خونه هاى قديمى تو سقف ها موشها راه ميرن:(
حالا قرار شده با فوم پر كنن!!

28 03 2015
گیلدا

سال نوت مبارک آوای عزیزم. کلی خندیدم. ان دو سوراخ را خودت پرکن با گچ و اینها، میشود؟

31 03 2015
آواره در آمستردام

سال نوى تو هم مبارك گيلدا جان، گچ و اينها رو نميدونم چطور ميشه پيدا كرد، فعلا پسر خاله برام فوم اورده ، حالا بايد يه نردبان پيدا كنم برم بالا پرش كنم !! يا منتظر بمونم بالاخره يمى كه قدش بلند بود بفرستمش رو صندلى و فوم رو بدم دستش و پرش كنه:)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: